Bağkur borcuna haciz varmı

Bağkur borcuna haciz varmı? Bağkur borcuna haciz gelmez. Şimdilik böyle bir uygulama yoktur. SSK için işverenlere  haciz gelmektedir . Fakat işverenler için kendi  şahsi prim borçları için haciz yoktur. Bununla birlikte sağlık yardımı sorunu ile karşı karşıya kalırsınız. Ayrıca emekiliktede karşınıza borç çıkmaktadır. Eğer siz borçlulara haciz gelecek gibi bir şeyler söylerlerse sakın inanmayın . Temenimiz böyle bir durumla karşı karşıya kalmamanız.

3 thoughts on “Bağkur borcuna haciz varmı

 1. merhabalar. son zamanlarda bağkur borcu olanlara haciz, e-haciz uygulamaları gelecek diyorlar. ben esnafım ve bağkur çatısı altındayım. bağkurda biriken borcumdan dolayı bu haciz durumlarına maruz kalırmıyım? açıklamalarınız gayet tatmin edici ve net. ama eylül ayında yazmışsınız. şuan 2013 ocak ayındayız. 2013te böyle bir uygulama başlatılacakmış doğru değildir inş. :
  2013 yılında da haciz yoktur

 2. Merhaba,
  2011 yılında,bağkur borçlarımızı yapılandırmıştık.Her 2 ayda bır taksit ödüyorduk.Ancak 3 taksıtı ödeyemedıgımızden dolayı, yapılandırmamız bozuldu.Ödememiz gereken tutar oldukça yüksek,borçlarımızı yine ödemek ıstıyoruz ancak bununla ılgılı tekrardan yapılandırma yasası gelır mı veya yapılandırmam bozulmus olsada,ben borclarımı kısım kısım yatırsam dahi,bana bununla ılgılı bır hacız kagıdı gonderılırmı?

  Bağkur a haciz veya e-haciz bulunmamaktadır.

 3. 15.03.2013 tarihinde işyeri açtım.o tarihten bu güne 01,08,2013 kazanmış olduğum tıtar 1000 tl yi geçmez.bag-kur dan gönderilen kagıtta 2,000 tl bag-kur borcu gözüküyor bag-kur mecburiyetini bilmeden işyerini açtım ne kazandıgımı zannediliyor.keşke kazansam ozaman hiç bu yazıyı da yazmazdım.bu nasıl bir mecburiyettir bu kanu nu çıkaran bu borcu da ödesin demek geliyor içimden ne yapmalı ne etmeli bana işe yarayacak bir tavsiyesi olan varmı?
  Bağkur borcuna haciz yok ama bağkurlu olduğunuz sürece borcunuzu ödemediğinizden sağlık yardımlarından yararlanamazsınız. Ayrıca emekli olurken borcu kapatmadan maalesef emekli olamazsınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir